Najnowszym produktem przedstawionym przez firmę Future- Tech jest nowoczesny MultiVickers serii FLV.

Urządzenie to dzięki zastosowaniu obciążeń w zależności od konfiguracjiod 10 g do 50 kg jest połączeniem tradycyjnego mikrotwardościomierza i twardościomierzem.

Tak szeroki wachlarz obciążenia jest dostępny w 64 najczęściej wybieranych krokach. Przy zastosowaniu różnych wgłębników ww. urządzenie jest w stanie dokonywać pomiarów twardości:

- Vickersa

- Knoopa

- Brinella

Pomiar wg metody Brinell'a

funkcja standardowa w modelach serii FLV. Do pomiaru konieczne dodatkowe wyposażenie we wgłębnik kulisty ø 1mm/2,5mm

Pomiar współczynnika odporności na kruche pękanie (Kc)

pomiar wg autoryzowanej metody zgodnej z normą  JIS R 1607/IF

Maksymalnie do 5 obiektywów pomiarowych

wszystkie modele standardowo wyposażone są w głowicę z dwoma obiektywami i jednym wgłębnikiem. Jako wyposażenie dodatkowe dostępna jest głowica, w której można zamontować do pięciu obiektywów

2 wgłębniki do pomiarów HV i HK

dodatkowo istnieje możliwość montażu do dwóch wgłębników. Możliwe jest wykonywanie pomiarów Vickersa i Knoopa bez konieczności wymiany wgłębnika w głowicy

Funkcje automatyczne

standardowo twardościomierze serii FLV są wyposażone w automatyczny system odczytu twardości z funkcją ustawienia ostrości (autofocus), możliwe jest również wyposażenie twardościomierza w automatyczny stolik X-Y o dużym zakresie ruchu nawet 180x110mm. Standardowo proponujemy Państwu również system ochrony obiektywów. Praktycznie uniemożliwia on uszkodzenie obiektywów poprzez niekontrolowany ruch próbki i kolizje z obiektywem. System posiada również rozbudowaną funkcje wykrywania krawędzi próbki i unikalny obiektyw makro x1,25 pozwalający na szybkie i jednoznaczne pozycjonowanie próbki. Dokonanie pomiarów w wyznaczonych miejscach jest dzięki temu jeszcze łatwiejsze a praca z uchwytami na wiele próbek (muliholder) pozwala w pełnie wykorzystać możliwości systemu pomiarowego (do 59 linii pomiarowych w jednym przebiegu). Dostarczane wraz z urządzeniem oprogramowanie pozwala na dokonanie pomiarów wymiarów i kątów obserwowanych próbek (tryb wwymiarowy).

Wysokie próbki

konieczność badania wysokich próbek nie stanowi już teraz problemu. Lata doświadczeń na polu budowy twardościomierzy pozwoliła stworzyć urządzenie pozwalające na bezproblemową prace z próbkami o wysokości nawet 210mm.